Telefon

+48 61 894 43 10

E-MAIL

info@sapala.pl

Godziny otwarcia

PN - PT 6:00 – 16:00

Zaczepy do samochodów ciężarowych

Zaczepy rolnicze

Zaczepy rolnicze

zobacz

Płyty adaptacyjne

Płyty adaptacyjne

zobacz

Zaczepy do samochodów ciężarowych

Zaczepy do samochodów ciężarowych

zobacz

Kute łańcuchy

Kute łańcuchy

zobacz

HYDRAULIKA DO POJAZDÓW UŻYTKOWYCH I ROLNICZYCH

HYDRAULIKA DO POJAZDÓW UŻYTKOWYCH I ROLNICZYCH

zobacz

Automatyczne złącza hydrauliczne i elektryczne dla ładowarek

Automatyczne złącza hydrauliczne i elektryczne dla ładowarek

zobacz

ZACZEPY DO SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Dobór odpowiedniego zaczepu do samochodu ciężarowego jest podstawą bezpieczeństwa ciągnika siodłowego i ciągniętej przez niego naczepy. Pomimo wielu pojawiających się na rynku tanich produktów, warto postawić na pierwszym miejscu sprawdzone rozwiązania i przede wszystkim parametry zaczepu. Nieodpowiednio dobrane, za niskie parametry mogą być powodem poważnego wypadku, którego można byłoby uniknąć, sugerując się przy wyborze osprzętu nie tylko ceną. Tu za niską ceną rzadko idzie dobra jakość. 

Czym się kierować przy doborze zaczepu?

Przede wszystkim rodzajem ciągniętej przyczepy – czy jest z osią skrętną lub centralno-osiowa. Jeśli zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, to warto wybrać ten drugi wariant jako parametr poszukiwanego zaczepu. Równie ważne jest uwzględnienie warunków pracy: czy będzie to transport drogowy, pozadrogowy, czy prace leśne w trudnym terenie. Siły i parametry oddziałujące na zaczep – przy pomocy naszego kalkulatora można w prosty sposób obliczyć parametr: D lub Dc oraz U dla:

  • Zprzyczep z przednią osią skrętną (bez pionowego nacisku na zaczep)
  • Przyczep centralno-osiowych
  • Obciążenia sprzęgów siodłowych i sworzni królewskich naczepy

Nasze marki

V. Orlandi to jeden z najbardziej znanych producentów systemów zaczepowych dla rynku pojazdów ciężarowych i rolniczych. Marka znana jest branży dzięki niezawodnym rozwiązaniom zapewniającym bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Proces konstrukcji składa się z projektowania w systemach CAD z użyciem MES (metoda elementów skończonych), a następnie prototypy poddawane są próbom na stanowisku badawczym i zmęczeniowym, możemy więc mówić o rzetelnym producencie.

W ofercie Zaczepy24 dostępna jest szeroka gama zaczepów automatycznych, pozadrogowych, do transporterów samochodowych. 

Dostępne są również zaczepy marek: Rockinger, Ringfeder, Sauermann

Pobierz załączniki

Szukasz idealnych komponentów?

Posiadając zaufanie i uznanie wielu producentów, mamy doskonałe ceny zakupowe, przez co możemy podobne zaoferować Twojej firmie. Zapytaj o swoją cenę – będziesz bardzo mile zaskoczony!